tenisbierun.pl

X Mistrzostwa Bierunia w tenisie ziemnym

X MISTRZOSTWA BIERUNIA W TENISIE ZIEMNYM
O Puchar Burmistrza Bierunia

W piękny październikowy weekend już po raz dziesiąty Sekcja Tenisa Ziemnego KS "Piast" wraz z Bieruńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała X Mistrzostwa Bierunia w Tenisie Ziemnym w grze pojedynczej o Puchar Burmistrza Bierunia.

W tym roku rozszerzono formułę turnieju i mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach. W sobotę 2 października rozegrano turniej w kategorii "open", natomiast w niedzielę 3 października rozegrano mistrzostwa w kategorii kobiet i old boy (+60).

Z roku na rok Turniej o Puchar Burmistrza zyskuje na popularności i do zawodów zgłasza się coraz liczniejsze grono zawodników amatorów. Wśród uczestników, których było w tym roku 12, oprócz miejscowych tenisistów byli także miłośnicy żółtej piłeczki z Tychów, Pszczyny i Oświęcimia.

Turniej "open" rozegrano w systemie pucharowym, przy rozstawieniu najlepszych 4 zawodników z zeszłorocznego turnieju. Po pięciu godzinach zmagań wyłoniono finalistów, którymi ponownie (tak jak w 2009 r.) zostali Dominik Gawęcki i Michał Nowicki. Zwycięzcą okazał się Michał Nowicki (obrońca tytułu z 2009 r.) wygrywając 6:4 5:7 11:9 po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku Dominika Gawęckiego (podwójnego triumfatora tych rozgrywek w 2007 i 2008 r). Tak jak w ubiegłym roku, również teraz o zwycięstwie zadecydowała różnica dwóch piłek. W pojedynku o III miejsce lepszym okazał się Feliks Dembkowski.

Ostateczne wyniki X Mistrzostw Bierunia w Tenisie Ziemnym Amatorów o Puchar Burmistrza miasta Bierunia:
  • I miejsce Michał Nowicki
  • II miejsce Dominik Gawęcki
  • III miejsce Feliks Dembkowski
  • IV miejsce Michał Gawęcki

W turnieju kobiet w szranki stanęło sześć tenisistek. Turniej rozegrano w dwóch grupach. Zwyciężczynie grup rozegrały finał. Mistrzynią Bierunia została Dorota Piotrowska z Będzina pokonując po pięknej walce Katarzynę Viscardi. W meczu o trzecie miejsce dramatyczny pojedynek rozegrały Gabriela Kumor i Mirosława Wilkosz. O podium zdecydował tie-break, w którym lepszą okazała się G.Kumor.

Trzecią kategorią Mistrzostw był turniej panów w wieku powyżej 60 lat. Najlepszą formę zaprezentował Tadeusz Kiełbaśnik. Drugie miejsce na podium zajął najstarszy uczestnik turnieju (71 lat) Janusz Kaletka. Trzecie miejsce zajął Piotr Orpik.

Wszystkim uczestnikom należy pogratulować sportowej walki, znakomitej kondycji i dobrej organizacji turnieju. Okazałe Puchary ufundowane przez Burmistrza i dyplomy wręczył zwycięzcom główny organizator turnieju i Kierownik Sekcji Tenisa przy KS "Piast" Jerzy Słociński. W sędziowaniu pomagali również inni członkowie Sekcji - Tadeusz Kiełbaśnik i Zdzisław Gruba. W ciągu całego turnieju organizatorom i zawodnikom dopisywała piękna słoneczna pogoda.

Jerzy Słociński