tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria
30.06.2019 Bieruń. Kolejny Turniej Deblowy zorganizowany przez BOSiR i ALTZ w Bieruniu. Suma lat uczestniczących par musiała wynosić co najmniej 120 lat. Chętnych do gry w taki upał zgłosiło się pięć par. Po kilku godzinach zmagań i gier systemem "każdy z każdym" ustalono kolejność i wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce wywalczyli Feliks Dembkowski/Zdzisław Gruba. Drugie miejsce zdobyli Tadeusz Bąk/Tomasz Adamowski. Na najniższym stopniu podium Tadeusz Kiełbaśnik/Henryk Siemianowski.
09.06.2019 r. W drugim dniu turnieju rozegrano pozostałe cztery pojedynki. Na Kortach Muchowiec w Katowicach odbyła się ceremonia wręczenia Pucharu Prezesa ZO Mysłowice, który trafił do ...... niezwyciężonej drużyny ZO MYSŁOWICE !!!
Drugie miejsce przypadło drużynie ZO BYTOM, trzecie - ZO RYBNIK, czwarte - ZO LUBLIN, piąte - ZO RUDA-CHORZÓW.
Uroczyste zakończenie i podsumowanie Turnieju odbyło się w pobliskiej restauracji ODLOT przy lotnisku na Muchowcu.
08.06.2019 r. W pierwszym dniu (sobota) rozegrano sześć trzysetowych pojedynków. Wcześniej ustalony plan gier i losowanie numerów drużyn pokazało, że dwie drużyny musiały rozegrać trzy mecze w sobotę i jeden w niedzielę. Pozostałe trzy drużyny miały rozłożone po dwa pojedynki w sobotę i niedzielę. Na zdjęciu drużyna Zarządu Oddziału Mysłowice w składzie: Zdzisław Gruba, Tadeusz Kiełbaśnik, Jerzy Słociński - kapitan, Henryk Siemianowski, Piotr Okoń (nieobecny na zdjęciu). Drugi z lewej - Józef Borycz - Wiceprezes ZO Mysłowice.
08.06.2019 r. Korty Muchowiec. Kolega Jerzy Słociński - przewodniczący Komisji Turystyki i Rekreacji w Zarządzie Oddziału Mysłowice SITG był organizatorem XXI Turnieju Tenisowego Oddziałów SITG. Do Turnieju zgłosiło się pięć drużyn pięcioosobowych reprezentujących: ZO Lublin, ZO Bytom, ZO Rybnik, ZO Ruda-Chorzów i gospodarze ZO Mysłowice. Drużyny rywalizowały o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Mysłowice.
19.05.2019 r. Bieruń. Drugi turniej w tym sezonie zorganizowany przez BOSiR i ALTZ. Na kortach w Bieruniu po raz kolejny stawiły się pary deblowe spełniające warunek - suma lat obu zawodników musiała wynosić co najmniej 100 lat. 14 zawodników = 7 par, rozlosowanych do dwóch grup. Po zakończeniu pojedynków grupowych rozegrano mecze półfinałowe i wreszcie finał, w którym spotkały się zwycięzkie pary z obu grup. Emocje finałowe sięgały zenitu. Losy zwycięstwa wahały się raz w jedną raz w drugą stronę. O zwycięstwie zadecydował tie-break, w którym większe opanowanie nerwów wykazali JUREK SŁOCIŃSKI/HENIEK SIEMIANOWSKI. Drugie miejsce dla Tadka Kiełbaśnika i Sławka Janosza. Trzecie miejsce zdobyli Felek Dembkowski i Piotrek Okoń. Tuż za podium znaleźli się Mateusz Ryś i Stefan Małek.
17.05.2019. Już za cztery dni (21.05.2019 r. we wtorek o godz. 18.00) odbędzie się oficjalne zakończenie kariery zawodowej Agnieszki Radwańskiej. BENEFIS odbędzie się w TAURON ARENIE w mieście rodzinnym Agnieszki - Krakowie. Na Benefis wybierają się oczywiście członkowie ALTZ z Bierunia. W Benefisie udział wezmą polscy artyści - gwiazdy polskiej sceny (Pectus, Maryla Rodowicz, Joanna Liszowska, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny, Mezo, Kasia Wilk, Torres Brothers, Tre Voci ), znani sportowcy, aktorzy i celebryci. Prowadzenie Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Odbędzie się mecz pokazowy Agnieszki i gwiazd kobiecego tenisa - Karoliny Woźniackiej i Angeliki Kerber.
11.05.2019. Ruda Śląska. Po raz XXII Oddział Chorzowsko-Rudzki SITG zorganizował Turniej Tenisa na kortach przy ul. Pokoju. Od zeszłego roku organizator ( kol. Eugeniusz Kwiska)przeszedł na formułę deblową. Zwycięzcami ubiegłorocznymi (2018) zostali koledzy Jerzy Słociński/Zdzisław Gruba. W 2019 partnerzy byli dobierani poprzez losowanie. Triumfatorami bez porażki zostali w tym roku Jerzy Słociński/Eugeniusz Kwiska. Drugie miejsce przypadło kolegom Adam Rabsztain/Jarosłw Lekki. Pogoda dopisała, organizacja turnieju bez zastrzeżeń.
01.05.2019. Bieruń. Tradycyjnie już pierwszego maja w Bieruniu organizujemy Turniej Deblowy Losowanych Par, który jest oficjalnym otwarciem Sezonu na otwartych kortach. Organizatorem Turnieju jest Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Bieruniu. W tym roku dopisała (jak zwykle) pogoda i uczestnicy. Na kortach w Bieruniu przy ul. Warszawskiej stawiło się aż 18-tu tenisistów amatorów. Po zaciętej 5-cio godzinnej walce
17.03.2019. Bielsko Biała. Turniej deblowy "Wielki Szlem Śląska" jest organizowany przez Fundację Tennis Open. Gramy w czterech wiodących ośrodkach tenisowych na Śląsku na czterech różnych nawierzchniach. SCT Pszczyna, Korty Muchowiec, BKT Adantage Bielsko Biała i Chorzów. W styczniu rozegrano pierwszą odsłonę w SCT Pszczyna, w lutym drugi turniej na Kortach Muchowiec i teraz trzecia edycja w Bielsku. Nasi członkowie ALTZ Felek Dembkowski i Jurek Słociński próbują swoich sił w bardzo mocnej obsadzie śląskich tenisistów amatorów. W Bielsku odpadli w rozgrywkach grupowych ale za to wygrali turniej pocieszenia - zdobywając pamiątkowe statuetki.
17.03.2019. Bieruń. Niedziela i temperatura +18 stopni w marcu !!! To musiało się tak skończyć. Najbardziej spragnieni gry na otwartych kortach rozpoczęli nieoficjalnie SEZON 2019 na kortach w Bieruniu. Heniek, Zdzichu, Andrzej i Piotrek rozegrali pierwszy w tym roku mecz.
09.03.2019. Pszczyna. Tradycji stało się zadość. Z inicjatywy Jurka Folwarskiego już po raz piąty swoje marcowe urodziny tenisiśći spędzają na sportowo - rozgrywając turniej tenisowy. W tym roku zostało zaproszonych 5 par. Po zaciętych pojedynkach i zwrotach akcji - trochę niespodziewanie ZŁOTE KOTY zdobyli Jurek Folwarski i Sławek Janosz. SREBRNYMI KOTAMI musieli się zadowolić Jurek Słociński i Zdzichu Gruba. BRĄZOWE KOTY przypadły po zaciętym ostatnim pojedynku w turnieju Piotrowi Okoniowi i Stefanowi Małkowi. Po sportowych emocjach był jeszcze czas na omówienie wszystkich ciekawych zagrań, przy smakowitym jedzonku. Dziękujemy za miłą gościnę w Hotelu Imperium.
08.03.2019 r. Bieruń. Jak zwykle - pierwszy kort (w powiecie, na Śląsku a może i w Polsce) o nawierzchni ceglanej jest przygotowany do gry - u nas w Bieruniu. Wystarczyło kilka dni ładnej pogody i "stare wygi" głodne tenisa chwyciły za grabie, łopaty i walec. Zostały ułożone plastikowe linie, uwalcowany kort i podsypany nową mączką, której zapasy zostały z zeszłego sezonu. Jeszcze trochę powalcować i będzie można grać.
W dniu 19 listopada dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nagle, niespodziewanie zmarł w wieku 60 lat nasz kolega, przyjaciel, partner z kortów - Staszek Garbus.
Wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia - żonie, córkom i bliskim składają koledzy i przyjaciele teniśiści z Bierunia.
Pogrzeb odbędzie się w piątek 23.11.2018 r. w Oświęcimiu, na Cmentarzu Komunalnym, ul. Wiklinowa 5.
O godzinie 11.30 Różaniec w Kaplicy
o godzinie 12.30 Msza
14.10.2018 Bieruń. Przepiękna pogoda w połowie października dopisała organizatorom (BOSiR i ALTZ) i uczestnikom Turnieju Deblowego na zakończenie oficjalne Sezonu 2018 r. To sprawiło, że do turnieju zgłosiło się aż 18 zawodników. Kolega Jerzy Słociński sprawnie przeprowadził losowanie par, ustalił zasady i przeprowadził cały turniej. W ciągu 7 godzin rozegrano 20 pojedynków. Do udanych może zaliczyć ten sezon Wojtek Kula, który w parze z Tadeuszem Kiełbaśnikiem świętowali zwycięstwo w tym turnieju. Wojtek wygrał również rywalizację w tegorocznej lidze. W finale pokonali parę Stanisław Garbus/ Henryk Siemianowski 6/3. Trzecie miejsce zajęli Sławomir Janosz/Czesław Kula. Czwarte miejsce przypadło Mateuszowi Ryś i Pawłowi Kucz.
05.10.2018. Bieruń. Spontanicznie zorganizowany Turniej dla najstarszych członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Bieruniu. Wykorzystując super pogodę w październiku najstarsi tenisiści rozegrali szybki turniej. Do rywalizacji stanęło czterech seniorów emerytów. Wygrał Tadeusz Kiełbaśnik, przed Wiesławem Bogaczem i Stefanem Małkiem. Na czwartym miejscu zameldował się Janusz Kaletka.
Gratulacje za chęci...
29.09.2018 r. Mistrzostawa Bierunia organizowane przez BOSiR i ALTZ w kategorii +60 OLD BOY, odbyły się tydzień później niż OPEN. Tym razem pogoda również dopisała. W szranki rywalizacji stanęło 9 tenisistów z tej kategorii, a najstarszy zawodnik (Janusz Kaletka) liczył sobie 79 "wiosen" !!! Gratulacje za wytrwałość i kondycję. Rewelacyjnie zagrał Stanisław Garbus, który bezapelacyjnie wygrał wszystkie pojedynki w grupie, natomiast w finale uległ po zaciętym pojedynku 7:5 Zdzisławowi Grubie. Aby wyłonić trzeciego zawodnika na podium - potrzebny był tie-break. W meczu o III miejsce Tadeusz Kiełbaśnik nie sprostał Janowi Mące i uległ 6:7 (9:11).
22.09.2018 r. Bieruń. Tradycyjnie pod koniec września Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz ALTZ organizują Mistrzostwa Bierunia Amatorów w Tenisie Ziemnym. W tym roku uczestników było mniej niż w latach poprzednich, ale za to obsada była silna, co gwarantowało sportową rywalizację i wiele emocji. Pogoda dopisała, chociaż w nocy trochę polało i rano trzeba było jeden kort doprowadzić do używalności. Patryk Horst nie obronił mistrzostwa z roku 2017 (zwyciężał w 2015, 2016 i 2017). W finałowym pojedynku uległ 1/6 4/6 Miłoszowi Pająkowi. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył Maciej Machnik pokonując 7/5 6/4 Feliksa Dembkowskiego.
Główny organizator Mistrzostw - kolega Jerzy Słociński podsumował przebieg zawodów, pogratulował dobrej gry i wręczył okazałe puchary zwycięzcom ufundowane przez BOSiR. Podziękował również kolegom, którzy sędziowali pojedynki półfinałowe i finał - Tadeuszowi Kiełbaśnikowi i Wojciechowi Słapińskiemu.
Już teraz trzeba szlifować formę na kolejne XIX Mistrzostwa Bierunia.
Atmosfera jak zwykle w Bieruniu była fantastyczna i wszyscy uczestnicy, zarówno zwycięzcy jak i pokonani mile wspominają sportową rywalizację.
08.09.2018 r. Bieruń. Pomysłodawcą zorganizowania turnieju był kolega Marek Kumor. Gminne Towarzystwo Sportowe w Bojszowach ufundowało puchary i medale dla uczestników turnieju. Ze względu na niepewną pogodę zdecydowano rozegrać turniej na ceglanej mączce w Bieruniu a nie na sztucznej trawie w Świerczyńcu. Do turnieju zgłosiło się 7 par. Mistrzowską parę wyłoniły pojedynki "każdy z każdym". Rozegrano 21 pojedynków. Trzy pary zanotowały po jednej porażce i o kolejności miejsc zadecydowały gemy. Najlepszą parą okazali się Jerzy Słociński i Feliks Dembkowski, którzy o trzy gemy wyprzedzili Zdzisława Grubę i Tadeusza Bąka. Trzecie miejsce zajęli Mateusz Ryś i Sławomir Janosz. W sumie rozegrano 180 gemów !!!
25.08.2018. Krynica-Muszyna. To już siódmy Memoriał Michała. Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia - przyjaciele i znajomi Michała przyjeżdżają do Gawęckówki by wziąć udział w turnieju tenisowym i w ten sposób uczcić pamięć o tragicznie zmarłym Michale. W tym roku zmieniliśmy formułę turnieju na rozgrywki deblowe, do których zgłosiło się 16 zawodników (w tym 10 z Bierunia). Choć prognozy pogody były wątpliwe, to Michał jak zawsze zadbał tam u "góry" aby krople deszczu nam nie przeszkodziły w rozgrywkach. W finałowym pojedynku Maciej Machnik i Tadeusz Zarzycki pokonali 6:3 Dominika Gawęckiego i Wiesława Bogacza. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Remigiusz Jarończyk/Stanisław Gawęcki pokonując 6:4 Stasia Garbusa i Ryszarda Rybackiego
19.08.2018. Bieruń. Gorąca letnia niedziela. Spontanicznie zorganizowany turniej deblowy, w którym wzięło udział aż 20 uczestników. Hasło rzucił Marek Kumor - który zadbał o przekąski a Jurek Słociński o organizację od strony sportowej. Po kilkugodzinnych zmaganiach w finale zmierzyli się Feliks Dembkowski i Tadek Bąk, którzy wygrali z Mateuszem Rysiem i Darkiem Kuczem. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Jurek Słociński i Grzegorz Kłaput, którzy zwyciężyli z Pawłem Puchajdą i Pawłem Kuczem.
Następne

UWAGA  TURNIEJ DEBLOWY !!!


14.07.2019 r. godz. 9.00
Drugi Letni Turniej Deblowy  -  w niedzielę 14 lipca !!!
Pary wyłonione w drodze losowania.
Zgłoszenia na stronie (kontakt) lub telefonicznie do 12.07. !!!

W panelu KALENDARZ - zamieszczone informacje o terminach zaplanowanych turniejów tenisowych organizowanych przez członków ALTZ i BOSiR w roku 2019.


W sezonie 2019 - zmiana REGULAMINU rozgrywek Ligowych ALTZ !!!
Szczegóły w gablocie na kortach .


ALTZ - Runda I  SEZON 2019 :
01.05. - 15.07.

Przypominamy, że zgłoszenia do rozgrywek ligowych przyjmuje kolega Jerzy Słociński w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia. 
Warunkiem koniecznym jest również opłacenie w biurze BOSiR opłaty startowej.


UWAGA

Członkowie ALTZ i BLK

BOSiR w Bieruniu informuje, że zgodnie z Regulaminem (§ 3) osoby, które nie dostarczą i nie uregulują opłaty startowej w terminie do

30 KWIETNIA 2019 r.

Nie zostaną dopuszczeni do gry !!!!!!

Opłatę startową w wysokości  150 zł (wpłata jednorazowa) i kartę zgłoszeniową należy dostarczyć do biura BOSiR ul. Warszawska 270 (II piętro) w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia br.

UWAGA

po 30 kwietnia opłata startowa wynosi 200 zł  !!!


Karta zgłoszeniowa - nowy wzór »UWAGA  !!!

członkowie ALTZ

Tabele ligowe w Sezonie 2019  - pierwszej  rundy - będą zamieszczone na stronie na początku maja.


Relacje z ostatnich turniejów w AKTUALNOŚCIACH.

NOWE Zdjęcia w GALERII   
również na stronie BOSiR