tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria
08.11.2020 r. Krynica Górska. Smutna wiadomość dla naszej tenisowej społeczności dotarła z Krynicy. W wieku 62 lat zmarł nasz przyjaciel i kolega z kortów i stoków narciarskich - Janek Gawęcki. Nie dał rady wirusowi. Lekarze walczyli do końca, ale stan się pogorszył. Dzisiaj rano Janek odszedł do Pana. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty. Razem z żoną Małgosią i synem Dominikiem gościli nas co roku w swojej "Gawęckówce". Jeszcze dwa i pół miesiąca temu walczyliśmy w upale na kortach w Muszynie, rozgrywając IX Memoriał Michała. Janek razem z Remikiem stanęli na drugim stopniu podium.
Szczre wyrazy współczucia kierujemy do wszystkich z jego rodziny i bliskich.
Janku na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.
18.10.2020 r. Bieruń. Pierwszy raz na kortach w Bieruniu rozegraliśmy Turniej deblowy ze zmiennym partnerem - kończąc tym samym letni sezon na kortach ziemnych. Kolega Jurek Słociński opracował REGULAMIN i schemat rozgrywek. Rozpisał kolejność gier w poszczególnych rundach, grupach i kortach. Po tygodniu deszczowych dni wykorzystaliśmy okienko pogodowe w niedzielę i ciepło ubrani "bawiliśmy się tenisowo" przez 6 godzin. Każdy z graczy rozegrał w różnych konfiguracjach 48 gemów. Każdy wygrany gem to jeden punkt, który idzie na indywidualne konto zawodnika. Największą zdobyczą punktową mógł się pochwalić Sławek JANOSZ, który wygrywając 37 gemów został zwycięzcą turnieju. Drugie miejsce z 31 punktami zajął organizator - Jerzy SŁOCIŃSKI. Po 30 punktów zdobyli Tadeusz BĄK i Adam ŁUKASZEK. Pozostałe miejsca w tabeli na zdjęciu.
11.10.2020 r. Bieruń. W sobotę 10.10. zgodnie z planem zostały rozegrane mecze pierwszej rundy, ćwierćfinały i półfinały. Zaplanowane na niedzielę finał pomiędzy Wojtkiem Kulą i Felkiem Dembkowskim oraz mecz o III miejsce pomiędzy Jerzym Słocińskim i Pawłem Kuczem nie odbyły się ze względów na opady deszczu. Również kolejne dni nie sprzyjały na rozegranie tych ciekawych pojedynków. Odłożymy je na wiosnę. Poniżej wyniki
Bieruń, 10.10.2020 r. W sezonie 2020 po zakończeniu rozgrywek ligowych zostanie rozegrany Turniej singlowy "Puchar Ligi ALTZ". Miejsce rankingowe wywalczone w rundzie II z I ligi (12 zawodników) oraz II ligi (4 zawodników) - jest przypisane do odpowiedniego miejsca w drabince turniejowej, która jest zamieszczona na zdjęciu. Mecze 1/16 i 1/8 rozgrywamy w sobotę od godz. 9.00 według ustalonego PLANU GIER. Mecze półfinałowe, o III miejsce i FINAŁ zostaną rozegrane w niedzielę 11.10.
ZASADY: gramy dwa sety od stanu 2:2; przy równowadze - "złota piłka"; przy stanie 6:6 w secie - tiebreak do 7; przy stanie 1:1 w setach - super tiebreak do 10. Proszę o punktualne przybycie na korty.
03.10.2020. Korty MOSiR Katowice. Bank BNP Paribas jest sponsorem tenisa, między innymi wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garossa. W Polsce od dziesięciu lat organizuje cykl turniejów Buisness CUP dla właścicieli i managmentu firm, dla których tenis jest pasją. W największych centrach biznesowych (Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice) sympatycy tenisa przybywają na jeden dzień aby rywalizować na kortach, spotkać się, wymienić opinie w unikalnej atmosferze. Ze względu na określony charakter wydarzenia, udział w cyklu Business Cup nie jest dostępny dla każdego amatora tenisa. Partycypacja w imprezie jest możliwa wyłącznie na bezpośrednie, imienne zaproszenie ze strony organizatora lub partnerów. Kameralna atmosfera, zaufanie uczestników, profesjonalna organizacja – te elementy tworzą doskonałe warunki do nawiązywania biznesowych kontaktów i budowania relacji pomiędzy uczestnikami imprez Business Cup i ich partnerami. Turniej jest rozgrywany w formule deblowej, w kategoriach +40, +50. W tegorocznej edycji kol. Jerzy Słociński w parze z Aleksandrem Stablą zajęli V miejsce w kategori +40.
26.09.2020. Bieruń. Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie ALTZ w Bieruniu byli organizatorami jubileuszowych XX Mistrzostw Bierunia w Tenisie Ziemnym Amatorów. W tym roku zgłosili się tenisiści z Chełmka, Oświęcimia, Kobióra, Tychów i oczywiście Bierunia. Kol. Jurek Słociński jako główny organizator rozlosował drabinkę turniejową, rozstawiając ubiegłorocznych półfinalistów. Mistrzostwa rozpoczęliśmy o godz. 9.00 ale po rozegraniu jednego meczu, opady deszczu (po raz pierwszy w tym roku) zmusiły nas do przerwania rozgrywek. Na korty wróciliśmy o godz. 13-tej. Wtedy już w promieniach słońca dokończyliśmy zaplanowane pojedynki. Mecze półfinałowe, mecz o III miejsce i finał stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dopiero o godz. 17-tej czyli jeszcze przed zmierzchem) mogliśmy wręczyć puchary zwycięzcom. Mistrzem Bierunia po zaciętym meczu został Wojciech Kula (Bieruń) zwyciężając w finale Patryka Horsta (Chełmek) 6/3.
W pojedynku o III miejsce lepszy okazał się Feliks Dembkowski (ubiegłoroczny mistrz), który pokonał po również wyrównanym pojedynku Jerzego Słocińskiego. Ceremonia wręczenia okazałych pucharów ufundowanych przez BOSiR i wspólne zdjęcie zakończyło XX Mistrzostwa Bierunia.
12.09.2020. Bieruń. Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie ALTZ z Bierunia byli organizatorami jubileuszowych XX Mistrzostw Bierunia w Tenisie Ziemnym Amatorów w kategorii OLD BOY +60. Jak zwykle pogoda była wymarzona, organizacja wzorowa i emocje sportowe porównywalne do US OPEN.
Mistrzem Bierunia 2020 został ponownie kol. Jerzy Słociński (obronił tytuł z 2019 r.), który w finale okazał się lepszy od (tu niespodzianka !!!) - Czesława Kuli. Trzecie miejsce zdobył zeszłoroczny wicemistrz kol. Jan Mąka, pokonując wielokrotnego zwycięzcę tych rozgrywek Zdzisława Grubę. W meczu o V miejsce lepszy okazał się debiutujący w turnieju singlowym kol. Henryk Siemianowski - pokonując najstarszego zawodnika turnieju kol. Tadeusza Kiełbaśnika. Najdramatyczniejszym pojedynkiem był półfinał pomiędzy Zdzisławem i Czesławem. Trwał prawie dwie godziny i szala zwycięstwa początkowo pewna dla Zdzicha z upływem czasu przechylała się w kierunku Czesława, który ostatecznie nieoczekiwanie wygrał 7:5. Obaj zawodnicy potrzebowali wiele czasu aby ochłonąć z emocji i wysiłku. BRAWO DLA NICH !!! Średnia wieku uczestników tegorocznych Mistrzostw wynosiła 65 lat.
Memoriał rozgrywaliśmy w dwóch grupach. Dwie najlepsze pary z obu grup awansowały do półfinaów (na krzyż). Tak się złożyło, że losowanie sparowało tenisistów z Bierunia w dwie pary. Obie spotkały się w półfinale i ostatecznie obie stanęły na podium (I i III miejsce). W finale "nasza para" Jerzy Słociński/Tadeusz Bąk pokonali 6:2 "miejscowych" Jana Gawęckiego/Remigiusza Jarończyka. W walce o III miejsce lepsi również okazali się "nasi" Feliks Dembkowski/Wojciech Słapiński wygrywając 6:4 Dominika Gawęckiego/Mariusz Kominiarz.
22.08.2020. Krynica - Muszyna. To już dziewiąty raz spotykamy się na kortach, aby w rywalizacji sportowej uczcić pamięć naszego kolegi Michała Gawęckiego. Od trzech lat zmieniliśmy formułę z rywalizacji indywidualnej na deblową. Rodzice Michała - Janek i Małgosia oraz brat Dominik zapewniają całą oprawę kulinarną (napoje, kanapki, kiełbaski z grila), kol. Jurek Słociński jak zwykle organizuje losowanie, planuje kolejność gier i punktację. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników, w tym czterech tenisistów z Bierunia. Turniej był rozgrywany w pięknej okolicy Parku Zdrojowego (sensorycznego) na kortach w Muszynie. Michał z wysokości zawsze czuwa aby pogoda była nieskazitelna. Tak było i tym razem.
07.08.2020 r. Bieruń. Spontanicznie w piątkowe popołudnie zorganizowaliśmy Turniej Deblowy Losowanych Par " O śląski Krupniok". O kulinarne sprawy i tytułowy "KRUPNIOK" zadbał kol. Marek Kumor, natomiast sprawami techniczno-sportowymi zajął się kol. Jurek Słociński. Do rywalizacji stanęło 12 zawodników, czyli 6 par - rozlosowanych na dwie grupy. W finale Dembkowski/Bogacz pokonali 6/0 Okoń/Łukaszek. W meczu o III miejsce lepsi byli Słociński/Kucz D. wygrywając 6/3 parę mikstową Kumor/Piotrowska. V miejsce zajęła para Gruba/Gosztyła, VI - Drąg/Stępniewski.
Bieruń 01.08.2020. Kolejny, tradycyjny już Turniej Deblowy 120 letnich par, zorganizowany przez BOSiR i ALTZ na kortach w Bieruniu przy ul. Warszawskiej 270. Tym razem zgłosiło się 6 par spełniających warunek wiekowy tj. suma lat obu zawodników musiała wynosić minimum 120 lat. Rozegrano 15 pojedynków - każdy z każdym, według wcześniej ustalonego harmonogramu. Pięć zwycięstw odniosła "najmłodsza" para w turnieju (121 lat) Feliks Dembkowski/Tadeusz Bąk. W decydującym pojedynku pokonali "najstarszą" parę (131 lat) Jerzy Słociński/Tadeusz Kiełbaśnik (4 zwycięstwa) w stosunku 7:5. Trzecie miejsce zdobyli Zdzisław Gruba/Henryk Siemianowski (trzy wygrane mecze). Tuż za podium z dorobkiem dwóch wygranych meczy znaleźli się Marek Kumor/Jerzy Drąg. Uznanie również dla pozostałych par Kula W/Czarnynoga St i Małek S/Gosztyła J. Wszyscy uczestnicy w dobrej formie i bez kontuzji dotrwali do końca turnieju mimo wysokiej temperatury.
04.07.2020 r. Walka była zacięta, bo aż trzy pary miały po 2 zwycięstwa i dwie porażki. O kolejności zadecydowały gemy. Bezkonkurencyjni okazali się Feliks Dembkowski i Piotr Okoń, którzy wygrali wszystkie pojedynki. Drugie miejsce z bilansem gemów +5 zajęli Jerzy Słociński i Henryk Siemianowski. Trzecie miejsce przypadło parze Marek Kumor i Andrzej Róg (bilans gemów -1). Czwarte miejsce Jurek Gosztyła/Adam Łukaszek (-2), piąte miejsce Tadek Kiełbaśnik/Darek Kucz (-16)
04.07.2020 r. Bieruń. Cykliczny Turniej Deblowy par 100 LATKÓW - organizowany przez BOSiR Bieruń i członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego. W tegorocznych stu latkach wzięło udział 5 par. Oczywiście warunkiem udziału jest, by suma lat obu uczestników wynosiła minimum sto lat. Jak zwykle pogoda sprzyja nam tenisistom i tym razem nie zawiodła. W sportowej atmosferze spędziliśmy piękną sobotę rozgrywając 10 pojedynków - "każdy z każdym"
27.06.2020. Bieruń. Wśród członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego jest wielu tenisistów, którzy urodzili się w miesiącu marcu. Kilka lat temu zrodził się więc pomysł, aby zorganizować turniej deblowy "Kocurów Marcowych". Pierwsze turnieje odbywały się w Hotelu "IMPERIUM" w Pszczynie. W tym roku byliśmy zmuszeni do przesunięcia terminu na czerwiec. Współorganizatorami tegorocznego turnieju był Hotel "IMPERIUM" i BOSiR Bieruń. Zwycięzcami turnieju po niesamowitym półfinale (wygrana w tiebreaku i obronie trzech piłek meczowych) oraz wygranym finale 6:4 (przegrywając 2:4) zostali: Jerzy Słociński/Jan Mąka. Miano "srebrnych kocurów" przypadło parze Zdzisłąw Gruba/Piotr Okoń. Trzecie miejsce zajęli po zaciętym meczu: Jerzy Łętowski/Feliks Dembkowski.
Bieruń. Hotel "IMPERIUM" z Pszczyny i BOSiR Bieruń zapraszają do udziału w Turnieju Deblowym Kocurów Marcowych. Warunkiem udziału jest marcowa data urodzenia. Ilość miejsc ograniczona. Tradycyjnie turniej jest rozgrywany w marcu. W tym roku ze względów panującej pandemii COVID-19 termin przesunięto na 27.06. Dla uczestników catering z Hotelu Imperium z Pszczyny oraz atrakcyjne nagrody dla każdego z uczestników turnieju.
13.06.2020 r. Po rozlosowaniu par, przystąpiliśmy do gry w dwóch grupach. Dwie najlepsze pary z obu grup spotkały się w pojedynkach półfinałowych, które dały odpowiedź kto zagra w finale Turnieju a kto powalczy o miejsce na podium. Ostatecznie zwycięzcami pierwszego Turnieju Losowanych Par zostali: Feliks Dembkowski/Henryk Siemianowski, którzy w finale prowadzili już 5:0, by ostatecznie wygrać 6:4 z parą Piotr Okoń/Andrzej Kalitowski. Trzecie miejsce wywalczyli Jerzy Słociński/Stanisław Czarnynoga - wygrywając 6:2 z parą Marek Kumor/Wiesław Bogacz.
Bieruń. 13.06.2020 r. Po okresie "rozruchu tenisowego" wreszcie mogliśmy zorganizować z Bieruńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - pierwszy w tym roku Turniej na otwartych kortach. Zaplanowany pierwotnie na 1-go maja - rozegraliśmy w sobotę 13.06. z półtoramiesięcznym poślizgiem. Trafiła nam się piękna, upalna pogoda. 14 uczestników jak zwykle było bojowo nastawionych do sportowej walki. O nasze podniebienie zadbał kolega Jurek Łętowski, który przygotował smaczny bogracz. W barze były jeszcze inne specjały: chleb ze smalcem, ogórki kiszone, kawa, woda z lodem i dwa rodzaje ciasta.
04.05.2020. Bieruń. Pierwsze prace przy kortach ruszyły już na początku marca. Potem pandemia i pogoda wstrzymały przygotowania. Ale przed 04 maja było już wszystko gotowe na 100 %. Nowa mączka wymieszana z glinką, ułożone równo linie, walcowanie, odchwaszczanie, malowanie ławek, słupków, prace porządkowe i wreszcie zawieszenie siatek. Podziękowania dla kolegów, którzy angażowali swój czas i energię w przygotowania naszych kortów (Tadek K, Stefan, Heniu, Zdzichu, Sławek, Jurek, Czesiu, Stasiu, Tadek B. i Tomek).
Liga rusza od 11 maja.
27.04.2020 r. Bieruń. Polski Związek Tenisowy przekazał aktualizację informacji - prosto od minister sportu. W przypadku TENISA, graczy AMATORÓW - na korcie mogą przebywać 4 osoby/kort.
Czyli możemy grać deble - ale z zachowaniem zasad obowiązujących w czasie pandemii COVID-19 !!!
26.05.2020. Bieruń. Od 4 maja wracamy na korty !!! W związku z otwarciem kortów tenisowych - niezbędne jest zachowanie wymogów sanitarno - epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektów w obecnej sytuacji. Poniżej kilka procedur obowiązujących w klubach tenisowych podczas pandemii COVID-19:
1. w przypadku AMATORÓW - na korcie mogą przebywać cztery osoby - czyli MOŻEMY GRAĆ DEBLE !!!
2. wzajemne przestrzeganie odległości między zawodnikami; w przerwach min. 2 m; podczas gry 5 m
3. konieczna rezygnacja z procedury " podawania sobie ręki" po grze. Wystarczy skinienie głową.
4. rekomendacja do systematycznego odkażania rąk
5. należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 m.
6. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.
Poprzednie
Następne

NASTĘPNY TURNIEJ DEBLOWY - ze zmiennym partnerem Nr 1
w sobotę 14.05. o godz. 9.00 rozegramy pierwszy z cyklu Deblowy Turniej ze zmiennym Partnerem
Zgłoszenia do czwartku 12.05. (kol. J.Słociński)
Losowanie grup w piątek 13.05.

UWAGA TENISIŚCI

TURNIEJ MASTERS - ze zmiennym partnerem
Po rozegraniu cyklu 5 turniejów deblowych ze zmiennym partnerem - zostało wyłonionych ośmiu zawodników z największą liczbą wygranych gemów, którzy rozegrają turniej MASTERS.

Ze względów pogodowych i organizacyjnych - TURNIEJ MASTERS rozegramy na wiosnę 2022 r. ( na początku maja)

UWAGA - SEZON 2022 !!!

Członkowie ALTZ  -  zapisy i wpłaty do Ligii Tenisowej - od 01 kwietnia do 30 kwietnia  !!! 

KARTY ZGŁOSZENIOWE przyjmuje : J.SŁOCIŃSKI  (proszę o kontakt telefoniczny). Karty zgłoszeniowe ALTZ 2022 dostępne będą w gablocie na kortach lub można wydrukować ze strony (link).

Wpłaty proszę wykonać tylko przelewem bankowym !!!

Dane do przelewu:

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Rynek 14

43-150 Bieruń

nr konta: 45 8435 0004 0000 0003 6966 0001

Tytułem:       imię i nazwisko - WPISOWE ALTZ 2022

BOSiR w Bieruniu informuje, że zgodnie z Regulaminem (§ 3) osoby, które nie dostarczą i nie uregulują opłaty startowej w terminie do

30.04.2022 r.     Nie zostaną dopuszczeni do gry !!!!!!

CENNIK:

Cena normalna : 200 zł 

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Bierunia z dn 26.01.2022 r. w 2022 r. nie stosuje się zniżek dla młodzieży i seniorów.


UWAGA

opłata startowa wynosi 200 zł  !!!

Karta zgłoszeniowa - nowy wzór »

Zgoda rodziców »