tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria

Turniej Deblowy Losowanych Par - Otwarcie Sezonu 2019

kategoria: turniej

01.05.2019. Bieruń. Tradycyjnie już pierwszego maja w Bieruniu organizujemy Turniej Deblowy Losowanych Par, który jest oficjalnym otwarciem Sezonu na otwartych kortach. Organizatorem Turnieju jest Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Bieruniu. W tym roku dopisała (jak zwykle) pogoda i uczestnicy. Na kortach w Bieruniu przy ul. Warszawskiej stawiło się aż 18-tu tenisistów amatorów. Po zaciętej 5-cio godzinnej walce

wyłoniono pary finałowe:
Feliks Dembkowski/Darek Kucz oraz Jurek Słociński/Adam Łukaszek. Zwycięzcami zostali ci drudzy (Jurek i Adam), wygrywając w finale  7:5 , którym udał się rewanż za porażkę z fazy grupowej z tą samą parą (wtedy przegrali w tie-breaku 2:7, prowadząc wcześniej już 4:1 !!!)
W meczu o trzecie miejsce lepszymi okazali się Mateusz Ryś/Tadeusz Kiełbaśnik, wygrywając 6:4 z parą Piotr Okoń/Jerzy Łętowski.

Turniej rozgrywano w dwóch grupach (5 par w grupie A i 4 pary w grupie B), systemem każdy z każdym, grając jednego seta od stanu 1:1, z zasadą "złotej piłki" przy równowadze. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze pary z każdej grupy. Półfinały rozgrywano systemem "na krzyż". Przegrane pary z meczów 1/2 finału rozgrywały mecz o III miejsce, a zwycięzcy spotkali się w FINALE.
Na początku Turnieju - główny organizator - kol. Jerzy Słociński rozdzielił uczestników do dwóch koszyków. W pierwszym byli faworyci, w drugim pozostali uczestnicy. Ten system się sprawdza. Pary są dobierane w drodze losowania, nie ma faworytów bo siły się rozkładają równoważnie.
Jak to zwykle bywa ostatnie mecze grupowe były najważniejsze, gdyż decydowały o awansach do półfinałów i trzymały w napięciu i niepewności do ostatniej piłki.
Turniej rozgrywano przy super pięknej pogodzie. Jurek Łętowski przygotował dla uczestników przepyszną zupkę z "wkładem", chleb ze smalcem i ogórkami małosolnymi. Na osłodę było ciasto i kawa.
BOSiR zapewnił piłki i puchary dla finalistów.
Wszyscy są zadowoleni z rozegranych meczy mimo różnych rezultatów. Ale najważniejsze to wspaniała atmosfera i to, że nikt nie doznał kontuzji i dotrwał do końca. VIII MEMORIAŁ Michała Gawęckiego - KRYNICA - MUSZYNA  !!!


30.08.2019 r.  wyjazd do Krynicy Zdrój. 
                       Zakwaterowanie w Gawęckówce u Jasia i Małgosi
31.08.2019 r. - Turniej Deblowy na kortach w Muszynie
01.09.2019 r. - powrót do Bierunia

Pary wyłonione w drodze losowania.
Zgłoszenia na stronie (kontakt) lub telefonicznie J.Słociński  do 20.08. !!!
Dojazd własnymi samochodami.


W panelu KALENDARZ - zamieszczone informacje o terminach zaplanowanych turniejów tenisowych organizowanych przez członków ALTZ i BOSiR w roku 2019.


W sezonie 2019 - zmiana REGULAMINU rozgrywek Ligowych ALTZ !!!
Szczegóły w gablocie na kortach .


ALTZ - Runda I  SEZON 2019 :
01.05. - 15.07.

Przypominamy, że zgłoszenia do rozgrywek ligowych przyjmuje kolega Jerzy Słociński w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia. 
Warunkiem koniecznym jest również opłacenie w biurze BOSiR opłaty startowej.


UWAGA

Członkowie ALTZ i BLK

BOSiR w Bieruniu informuje, że zgodnie z Regulaminem (§ 3) osoby, które nie dostarczą i nie uregulują opłaty startowej w terminie do

30 KWIETNIA 2019 r.

Nie zostaną dopuszczeni do gry !!!!!!

Opłatę startową w wysokości  150 zł (wpłata jednorazowa) i kartę zgłoszeniową należy dostarczyć do biura BOSiR ul. Warszawska 270 (II piętro) w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia br.

UWAGA

po 30 kwietnia opłata startowa wynosi 200 zł  !!!


Karta zgłoszeniowa - nowy wzór »UWAGA  !!!

członkowie ALTZ

Tabele ligowe w Sezonie 2019  - pierwszej  rundy - będą zamieszczone na stronie na początku maja.


Relacje z ostatnich turniejów w AKTUALNOŚCIACH.

NOWE Zdjęcia w GALERII   
również na stronie BOSiR