tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria
W turnieju wzięli udział oprócz członków ALTZ, również zaproszeni teniśiści z Woli i Międzybrodzia. Pojedynki półfinałowe i FINAŁ stały na bardzo wysokim poziomie, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze piłki w tie-breakach. Zwycięska para Dembkowski/Kiełbaśnik prowadziła w finale już 5:2 ale stalowe nerwy przeciwników Słociński/Róg pozwoliły doprowadzić do tie-breka. W meczu o trzecie miejsce Gruba/Gosztyła zwyciężyli 6:4 z parą Bąk/Mąka. Pozostałe miejsca poniżej...
O podniebienia zawodników zadbał Marek Kumor, który przygotował pyszną grochówkę. Kolejny fajny turniej.
Bieruń 25.06.2021. W piątkowe popołudnie rozegraliśmy drugi w tym sezonie turniej losowanych par. Jak zwykle pogoda była wymarzona. Temperatura 21 stopni, trochę słońca, trochę chmur, korty odpowiednio zroszone po czwartkowej burzy. Graliśmy w 2 grupach po 4 pary. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze pary z grup. Z grupy "A" Słociński/Róg i Bąk/Mąka. Z grupy "B" - Dembkowski/Kiełbaśnik i Gruba/Gosztyła.
15.05.2021. Bieruń. Trzecia sobota maja i trzeci turniej organizowany przez BOSiR i członków ALTZ. Tym razem Losowanych Par. Do zawodów zgłosiło się 10 zawodników amatorów. Pogoda jak zwykle nam dopisała. Graliśmy systemem "każdy z każdym". Po kilku godzinnych zmaganiach wszystko było jasne. Zwycięzcami turnieju zostali Jerzy Słociński/Jerzy Gosztyła, którzy wygrali wszystkie pojedynki. Jedną porażkę zaliczyła para Adam Łukaszek/Wiesław Bogacz. Dwie porażki i trzecie miejsce zajęła para Feliks Dembkowski/Czesław Kula. Kulinarną oprawą turnieju zajął się Marek Kumor a sprawy organizacyjne i sportowe poprowadził Jurek Słociński. Medale pamiątkowe ufundował Adam Duczmal - wójt Gminy Bojszowy
W finałowym pojedynku lepsza okazała się para Janosz Sławomir/Piotrowska Dorota, którzy wygrali z parą Słociński Jerzy/Bogacz Wiesław. W meczu o III miejsce zwyciężyli Okoń Piotr/Łukaszek Adam, pokonując parę Gruba Zdzisław/Kucz Dariusz. Nagrodami były wspaniałe patery. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z emblematem "KOCURA" oraz dyplomy. Oprawa kulinarna turnieju była wyjątkowo okazała za sprawą Hotelu Imperium z Pszczyny i kolegi Jurka Łętowskiego. Po zmaganiach sportowych ucztowaliśmy do późnych godzin wieczornych - smakując przygotowane potrawy i napoje.
08.05.2021. z powodu pandemii i zamkniętych hal tenisowych, termin marcowy musieliśmy przesunąć na 08 maja. Tradycyjnie oprócz "Kocurów Marcowych" zostali zaproszeni koledzy amatorzy. w VII edycji zagrało aż 16 zawodników, którzy w losowaniu zostali przydzieleni do dwóch grup. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze pary z grupy. Pozostali walczyli o miejsca V do VIII.
06.05.2021 r. Tradycyjnie jak co roku, od kilku lat Turniej Kocurów Marcowych odbędzie się. Tym razem na kortach BOSiR w Bieruniu. Termin marcowy pokrzyżowała pandemia. Zaplanowaliśmy więc nowy termin - 08 maja (sobota) od godz. 10.00. Organizatorem będzie Hotel IMPERIUM z Pszczyny oraz BOSiR i ALTZ. W tym roku wyjątkowo przyjęta jest formuła zaproszenia do Turnieju. Dla każdego uczestnika przewidziane są pamiatki i wyśmienita zabawa sportowa, a dla zwycięzców piękne nagrody. Katering przygotuje Hotel IMPERIUM z Pszczyny. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i konsumpcji frykasów
01.05.2021 r. Bieruń. Tradycyjnie pierwszego maja oficjalnie otwieramy sezon na kortach ziemnych w Bieruniu. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz - udało nam się rozegrać Turniej Deblowy ze zmiennym partnerem. Pierwszy z cyklu sześciu zaplanowanych w 2021 r. Ze względu na nocne opady deszczu rozpoczęcie gier przesunęliśmy o dwie godziny. W ciągu 6 i pół godziny nie spadła już ani jedna kropla deszczu, a emocje sportowe rozgrzewały nas z każdym rozegranym gemem. Każdy z 16 zawodników rozegrał po 48 gemów. Najskuteczniejszym okazał się Feliks Dembkowski wygrywając 33 gemy. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Okoń z 31 wygranymi gemami. Trzecie miejsce exequo zdobyli Sławomir Janosz i Jerzy Słociński - po 29 wygranych gemów. Nastęni w kolejności to:
18.10.2020 r. Bieruń. Pierwszy raz na kortach w Bieruniu rozegraliśmy Turniej deblowy ze zmiennym partnerem - kończąc tym samym letni sezon na kortach ziemnych. Kolega Jurek Słociński opracował REGULAMIN i schemat rozgrywek. Rozpisał kolejność gier w poszczególnych rundach, grupach i kortach. Po tygodniu deszczowych dni wykorzystaliśmy okienko pogodowe w niedzielę i ciepło ubrani "bawiliśmy się tenisowo" przez 6 godzin. Każdy z graczy rozegrał w różnych konfiguracjach 48 gemów. Każdy wygrany gem to jeden punkt, który idzie na indywidualne konto zawodnika. Największą zdobyczą punktową mógł się pochwalić Sławek JANOSZ, który wygrywając 37 gemów został zwycięzcą turnieju. Drugie miejsce z 31 punktami zajął organizator - Jerzy SŁOCIŃSKI. Po 30 punktów zdobyli Tadeusz BĄK i Adam ŁUKASZEK. Pozostałe miejsca w tabeli na zdjęciu.
11.10.2020 r. Bieruń. W sobotę 10.10. zgodnie z planem zostały rozegrane mecze pierwszej rundy, ćwierćfinały i półfinały. Zaplanowane na niedzielę finał pomiędzy Wojtkiem Kulą i Felkiem Dembkowskim oraz mecz o III miejsce pomiędzy Jerzym Słocińskim i Pawłem Kuczem nie odbyły się ze względów na opady deszczu. Również kolejne dni nie sprzyjały na rozegranie tych ciekawych pojedynków. Odłożymy je na wiosnę. Poniżej wyniki
Bieruń, 10.10.2020 r. W sezonie 2020 po zakończeniu rozgrywek ligowych zostanie rozegrany Turniej singlowy "Puchar Ligi ALTZ". Miejsce rankingowe wywalczone w rundzie II z I ligi (12 zawodników) oraz II ligi (4 zawodników) - jest przypisane do odpowiedniego miejsca w drabince turniejowej, która jest zamieszczona na zdjęciu. Mecze 1/16 i 1/8 rozgrywamy w sobotę od godz. 9.00 według ustalonego PLANU GIER. Mecze półfinałowe, o III miejsce i FINAŁ zostaną rozegrane w niedzielę 11.10.
ZASADY: gramy dwa sety od stanu 2:2; przy równowadze - "złota piłka"; przy stanie 6:6 w secie - tiebreak do 7; przy stanie 1:1 w setach - super tiebreak do 10. Proszę o punktualne przybycie na korty.
03.10.2020. Korty MOSiR Katowice. Bank BNP Paribas jest sponsorem tenisa, między innymi wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garossa. W Polsce od dziesięciu lat organizuje cykl turniejów Buisness CUP dla właścicieli i managmentu firm, dla których tenis jest pasją. W największych centrach biznesowych (Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice) sympatycy tenisa przybywają na jeden dzień aby rywalizować na kortach, spotkać się, wymienić opinie w unikalnej atmosferze. Ze względu na określony charakter wydarzenia, udział w cyklu Business Cup nie jest dostępny dla każdego amatora tenisa. Partycypacja w imprezie jest możliwa wyłącznie na bezpośrednie, imienne zaproszenie ze strony organizatora lub partnerów. Kameralna atmosfera, zaufanie uczestników, profesjonalna organizacja – te elementy tworzą doskonałe warunki do nawiązywania biznesowych kontaktów i budowania relacji pomiędzy uczestnikami imprez Business Cup i ich partnerami. Turniej jest rozgrywany w formule deblowej, w kategoriach +40, +50. W tegorocznej edycji kol. Jerzy Słociński w parze z Aleksandrem Stablą zajęli V miejsce w kategori +40.
26.09.2020. Bieruń. Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie ALTZ w Bieruniu byli organizatorami jubileuszowych XX Mistrzostw Bierunia w Tenisie Ziemnym Amatorów. W tym roku zgłosili się tenisiści z Chełmka, Oświęcimia, Kobióra, Tychów i oczywiście Bierunia. Kol. Jurek Słociński jako główny organizator rozlosował drabinkę turniejową, rozstawiając ubiegłorocznych półfinalistów. Mistrzostwa rozpoczęliśmy o godz. 9.00 ale po rozegraniu jednego meczu, opady deszczu (po raz pierwszy w tym roku) zmusiły nas do przerwania rozgrywek. Na korty wróciliśmy o godz. 13-tej. Wtedy już w promieniach słońca dokończyliśmy zaplanowane pojedynki. Mecze półfinałowe, mecz o III miejsce i finał stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dopiero o godz. 17-tej czyli jeszcze przed zmierzchem) mogliśmy wręczyć puchary zwycięzcom. Mistrzem Bierunia po zaciętym meczu został Wojciech Kula (Bieruń) zwyciężając w finale Patryka Horsta (Chełmek) 6/3.
W pojedynku o III miejsce lepszy okazał się Feliks Dembkowski (ubiegłoroczny mistrz), który pokonał po również wyrównanym pojedynku Jerzego Słocińskiego. Ceremonia wręczenia okazałych pucharów ufundowanych przez BOSiR i wspólne zdjęcie zakończyło XX Mistrzostwa Bierunia.
12.09.2020. Bieruń. Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie ALTZ z Bierunia byli organizatorami jubileuszowych XX Mistrzostw Bierunia w Tenisie Ziemnym Amatorów w kategorii OLD BOY +60. Jak zwykle pogoda była wymarzona, organizacja wzorowa i emocje sportowe porównywalne do US OPEN.
Mistrzem Bierunia 2020 został ponownie kol. Jerzy Słociński (obronił tytuł z 2019 r.), który w finale okazał się lepszy od (tu niespodzianka !!!) - Czesława Kuli. Trzecie miejsce zdobył zeszłoroczny wicemistrz kol. Jan Mąka, pokonując wielokrotnego zwycięzcę tych rozgrywek Zdzisława Grubę. W meczu o V miejsce lepszy okazał się debiutujący w turnieju singlowym kol. Henryk Siemianowski - pokonując najstarszego zawodnika turnieju kol. Tadeusza Kiełbaśnika. Najdramatyczniejszym pojedynkiem był półfinał pomiędzy Zdzisławem i Czesławem. Trwał prawie dwie godziny i szala zwycięstwa początkowo pewna dla Zdzicha z upływem czasu przechylała się w kierunku Czesława, który ostatecznie nieoczekiwanie wygrał 7:5. Obaj zawodnicy potrzebowali wiele czasu aby ochłonąć z emocji i wysiłku. BRAWO DLA NICH !!! Średnia wieku uczestników tegorocznych Mistrzostw wynosiła 65 lat.
Memoriał rozgrywaliśmy w dwóch grupach. Dwie najlepsze pary z obu grup awansowały do półfinaów (na krzyż). Tak się złożyło, że losowanie sparowało tenisistów z Bierunia w dwie pary. Obie spotkały się w półfinale i ostatecznie obie stanęły na podium (I i III miejsce). W finale "nasza para" Jerzy Słociński/Tadeusz Bąk pokonali 6:2 "miejscowych" Jana Gawęckiego/Remigiusza Jarończyka. W walce o III miejsce lepsi również okazali się "nasi" Feliks Dembkowski/Wojciech Słapiński wygrywając 6:4 Dominika Gawęckiego/Mariusz Kominiarz.
22.08.2020. Krynica - Muszyna. To już dziewiąty raz spotykamy się na kortach, aby w rywalizacji sportowej uczcić pamięć naszego kolegi Michała Gawęckiego. Od trzech lat zmieniliśmy formułę z rywalizacji indywidualnej na deblową. Rodzice Michała - Janek i Małgosia oraz brat Dominik zapewniają całą oprawę kulinarną (napoje, kanapki, kiełbaski z grila), kol. Jurek Słociński jak zwykle organizuje losowanie, planuje kolejność gier i punktację. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników, w tym czterech tenisistów z Bierunia. Turniej był rozgrywany w pięknej okolicy Parku Zdrojowego (sensorycznego) na kortach w Muszynie. Michał z wysokości zawsze czuwa aby pogoda była nieskazitelna. Tak było i tym razem.
07.08.2020 r. Bieruń. Spontanicznie w piątkowe popołudnie zorganizowaliśmy Turniej Deblowy Losowanych Par " O śląski Krupniok". O kulinarne sprawy i tytułowy "KRUPNIOK" zadbał kol. Marek Kumor, natomiast sprawami techniczno-sportowymi zajął się kol. Jurek Słociński. Do rywalizacji stanęło 12 zawodników, czyli 6 par - rozlosowanych na dwie grupy. W finale Dembkowski/Bogacz pokonali 6/0 Okoń/Łukaszek. W meczu o III miejsce lepsi byli Słociński/Kucz D. wygrywając 6/3 parę mikstową Kumor/Piotrowska. V miejsce zajęła para Gruba/Gosztyła, VI - Drąg/Stępniewski.
Bieruń 01.08.2020. Kolejny, tradycyjny już Turniej Deblowy 120 letnich par, zorganizowany przez BOSiR i ALTZ na kortach w Bieruniu przy ul. Warszawskiej 270. Tym razem zgłosiło się 6 par spełniających warunek wiekowy tj. suma lat obu zawodników musiała wynosić minimum 120 lat. Rozegrano 15 pojedynków - każdy z każdym, według wcześniej ustalonego harmonogramu. Pięć zwycięstw odniosła "najmłodsza" para w turnieju (121 lat) Feliks Dembkowski/Tadeusz Bąk. W decydującym pojedynku pokonali "najstarszą" parę (131 lat) Jerzy Słociński/Tadeusz Kiełbaśnik (4 zwycięstwa) w stosunku 7:5. Trzecie miejsce zdobyli Zdzisław Gruba/Henryk Siemianowski (trzy wygrane mecze). Tuż za podium z dorobkiem dwóch wygranych meczy znaleźli się Marek Kumor/Jerzy Drąg. Uznanie również dla pozostałych par Kula W/Czarnynoga St i Małek S/Gosztyła J. Wszyscy uczestnicy w dobrej formie i bez kontuzji dotrwali do końca turnieju mimo wysokiej temperatury.
04.07.2020 r. Walka była zacięta, bo aż trzy pary miały po 2 zwycięstwa i dwie porażki. O kolejności zadecydowały gemy. Bezkonkurencyjni okazali się Feliks Dembkowski i Piotr Okoń, którzy wygrali wszystkie pojedynki. Drugie miejsce z bilansem gemów +5 zajęli Jerzy Słociński i Henryk Siemianowski. Trzecie miejsce przypadło parze Marek Kumor i Andrzej Róg (bilans gemów -1). Czwarte miejsce Jurek Gosztyła/Adam Łukaszek (-2), piąte miejsce Tadek Kiełbaśnik/Darek Kucz (-16)
04.07.2020 r. Bieruń. Cykliczny Turniej Deblowy par 100 LATKÓW - organizowany przez BOSiR Bieruń i członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego. W tegorocznych stu latkach wzięło udział 5 par. Oczywiście warunkiem udziału jest, by suma lat obu uczestników wynosiła minimum sto lat. Jak zwykle pogoda sprzyja nam tenisistom i tym razem nie zawiodła. W sportowej atmosferze spędziliśmy piękną sobotę rozgrywając 10 pojedynków - "każdy z każdym"
27.06.2020. Bieruń. Wśród członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego jest wielu tenisistów, którzy urodzili się w miesiącu marcu. Kilka lat temu zrodził się więc pomysł, aby zorganizować turniej deblowy "Kocurów Marcowych". Pierwsze turnieje odbywały się w Hotelu "IMPERIUM" w Pszczynie. W tym roku byliśmy zmuszeni do przesunięcia terminu na czerwiec. Współorganizatorami tegorocznego turnieju był Hotel "IMPERIUM" i BOSiR Bieruń. Zwycięzcami turnieju po niesamowitym półfinale (wygrana w tiebreaku i obronie trzech piłek meczowych) oraz wygranym finale 6:4 (przegrywając 2:4) zostali: Jerzy Słociński/Jan Mąka. Miano "srebrnych kocurów" przypadło parze Zdzisłąw Gruba/Piotr Okoń. Trzecie miejsce zajęli po zaciętym meczu: Jerzy Łętowski/Feliks Dembkowski.
Następne

UWAGA TENISIŚCI

Trzeci turniej z cyklu "ze zmiennym partnerem" zostanie rozegrany 24 lipca.
Zapisy do turnieju od dn. 19.07. przyjmuje kol. J.Słociński. Ilość uczestników ograniczona do 16 zawodników !!! 
23.07. losowanie numerów startowych. Rozpoczęcie turnieju w sobotę o godz. 9.00

X MEMORIAŁ Michała Gawęckiego

W tym roku odbędzie się już X jubileuszowy MEMORIAŁ Michała Gawęckiego. Tradycyjnie jest to ostatni weekend sierpnia - czyli 28-29.08.2021 r. Memoriał rozegramy na kortach w Muszynie, a noclegi w gościnnej Gawęckówce w Krynicy. Proszę sobie zarezerwować czas na ten wyjątkowy Turniej. Zapisy przyjmuje kol. J.Słociński do 10 sierpnia !!!


UWAGA - SEZON 2021 !!!

Członkowie ALTZ  -  zapisy i wpłaty do Ligii Tenisowej - od 01 kwietnia do 30 kwietnia  !!! 

KARTY ZGŁOSZENIOWE przyjmują koledzy: J.SŁOCIŃSKI i T. KIEŁBAŚNIK (proszę o kontakt telefoniczny). Karty zgłoszeniowe ALTZ 2021 dostępne w gablocie na kortach lub można wydrukować ze strony (link).

Wpłaty proszę wykonać tylko przelewem bankowym !!!

Dane do przelewu:

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Rynek 14

43-150 Bieruń

nr konta: 45 8435 0004 0000 0003 6966 0001

Tytułem:       imię i nazwisko - WPISOWE ALTZ 2021

BOSiR w Bieruniu informuje, że zgodnie z Regulaminem (§ 3) osoby, które nie dostarczą i nie uregulują opłaty startowej w terminie do

30.04.2021 r.     Nie zostaną dopuszczeni do gry !!!!!!

CENNIK:

Cena normalna : 150 zł (do 30.04.2021 r.). Po tym terminie 200 zł.

"Bieruńska Karta Rodzina 3+ : 75 zł (normalna); 50 zł (ulgowa)

Juniorzy + Seniorzy (Karta Aktywni Seniorzy 60+):  100 zł

UWAGA

po 30.04. opłata startowa wynosi 200 zł  !!!


Karta zgłoszeniowa - nowy wzór »