tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria
06.07.2024. Zgodnie z zapowiedziami BOSiR i ALTZ zorganizowali kolejną edycję Turnieju Deblowego - tym razem dla nieco młodszych tj. 100 -latków. Zarówno temperatura powietrza jak i atmosfera sportowa na kortach była niezwykle gorąca. W sumie w ciągu 5 godzin rywalizacji rozegrano 11 pojedynków deblowych. które pozwoliły wyłonić zwycięzców i ustalić kolejność pozostałych miejsc. Zwyciężyła para Jerzy Słociński/Feliks Dembkowski, pokonując w finale parę Tadeusz Bąk/Mateusz Ryś. Trzecie miejsce zajęli Dariusz Kucz/Adam Łukaszek. Za podium znaleźli się Sławomir Janosz/Henryk Siemianowski oraz Marek Kumor i Damian Gnaty.
Bieruń. 08.06.2024. Kolejna edycja Turnieju Deblowego 120 - latków organizowana przez BOSiR i członków ALTZ odbyła się w piękne słoneczne sobotnie przedpołudnie. Od wielu lat organizatorzy mają szczęście do pogody. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów (do czterech wygranych gemów). Warunkiem dopuszczenia zawodników do turnieju jest suma lat obu zawodników wynosząca minimum 120 lat. W klasyfikacji "wiekowej" poza konkurencją była para Kula Czesłąw/Małek Stefan (suma 145 lat). Pozostałe pary to: 134, 130 i 120 lat. W sportowej rywalizacji zwyciężyli Słociński Jerzy/Siemianowski Henryk, którzy w decydującym pojedynku pokonali parę Gruba Zdzisłąw/Kucz Dariusz. Trzecie miejsce zajęli: Kumor Marek/ Mąka Jan. Następny turniej za miesiąc - tym razem będzie to starcie 100 - latków !!!
25.05.2024. Katowice. Na kortach MOSiR w Katowicach 25 maja odbyła się trzecia w tym roku edycja turnieju deblowego BNP Paribas Business Cup Katowice 2024. To największe wydarzenie w Polsce, które już od trzynastu lat cyklicznie gromadzi wokół tenisowej pasji środowisko polskiego biznesu. Impreza tenisowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród managerów, członków zarządów i rad nadzorczych, właścicieli firm oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Na przestrzeni lat wydarzenie zgromadziło już ponad 900 osób, które łączą biznes z pasją do tenisa.
– Była pełna frekwencja, a atmosfera fantastyczna. W wydarzeniu wzięło udział 46 uczestników – 23 pary deblowe. Turniej był rozgrywany w czterech kategoriach: Mężczyźni 60+, Mężczyźni 50+, Mężczyźni Open oraz Mikst. Zawodnicy to osoby z przeróżnych środowisk biznesowych z całego Śląska, które grają amatorsko w tenisa. Muszę powiedzieć, że świetnie sobie radziły na korcie i reprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności w grze deblowej. Rozgrywki w Katowicach były bardzo zacięte! – relacjonował Marek Durski z M-Active, organizator wydarzenia.
W pojedynku o III miejsce trwała zacięta walka i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, w który lepsi okazali się Dariusz Kucz/Zdzisław Gruba wygrywając 7:5 Sławomira Janosza/Stanisława Czarnynogę.
Jak przystało na majówkę, oprócz pięknej pogody dla wszystkich była kiełbasa z grilla oraz chleb ze smalcem i ogórki kiszone !!!!
01.05.2024. Bieruń. Tradycyjnie już od wielu lat, w dniu 1 maja Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z członkami ALTZ organizuje oficjalne otwarcie sezonu na kortach ziemnych - rozgrywając Turniej Deblowy Losowanych Par. W tym roku chętnych było aż nadto i organizatorzy ograniczyli liczbę zawodników do 16. Turniej rozgrywano w dwóch grupach po 4 pary. Dwie najlepsze pary z każdej grupy awansowały do półfinałów.
10.12.2023. Lubin KGHM. W drugim dniu zawodów rozegrano turniej deblowy, do którego dopuszczono 6 par zawodników. Pary wyłoniono w drodze losowania, trzymając się zasady, że jeden zawodnik jest z Oddziału Mysłowice, drugi z Oddziału Lubin. Grano w dwóch grupach. Zwycięzcy grup spotkali się w finale. Najlepszą parą zostali: Jerzy Słociński/Krzysztof Soszyński, którzy po zaciętym trzysetowym boju wygrali z parą Feliks Dembkowski/ Janusz Cichoński. Nogrodą dla zwycięzców były wspaniałe Kufle KGHM z Karczmy Piwnej. Brawo dla zawodników.
09.12.2023. Lubin KGHM. Już po raz trzeci nasi koledzy z ALTZ Bieruń - reprezentując Oddział SITG Mysłowice - wzięli udział w turnieju Barbórkowym o Puchar Prezesa Oddziału Lubin SITG. W skład drużyny weszli: Henryk Siemianowski, Dariusz Kucz, Feliks Dembkowski i Jerzy Słociński. Z roku na rok turniej zyskuje coraz większe zainteresowanie, co zmusiło organizatorów do rozgrywek kwalifikacyjnych do Turnieju głównego (32 zawodników). W pierwszym dniu rozegrano turniej singlowy, w którym Feliks dotarł do 1/4 finału.
01.10.2023 r. Bieruń. Tradycyjnie już Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz członkowie ALTZ organizują na jesień Mistrzostwa Bierunia Amatorów w Tenisie Ziemnym. Co roku OLD BOY'ów przybywa, ale kondycji i chęci do gry nie ubywa. W tym roku rozgrywaliśmy pojedynki w systemie "każdy z każdym". Tak się ułożyły mecze, że w ostatnim pojedynku spotkali się zwycięzcy trzech meczy: Edward Rosa i Jerzy Słociński. Ten mecz więc decydował o Mistrzostwie. Lepiej zaczął Edward. Prowadził już 5:2, ale Jurek się zmobilizował i wygrywał 5:6. Serwował na mecz. Edward zachował jednak zimną krew i doprowadził do rozgrywki tie-breakowej, którą wygrał. Tym samym został nowym Mistrzem Bierunia Amatorów w kategorii OLD BOY +60. Jurkowi nie udało się zwyciężyć piąty rok z rzędu. Musiał zadowolić się tytułem Wicemistrza. Na trzecim stopniu podium zameldował się Jan Mąka. BOSiR ufundował dla zwycięzców piękne puchary i zapewnił posiłek dla wszystkich uczestników. Pogoda jak zwykle dopisała organizatorom. Organizacja Turnieju na medal. Do zobaczenia za rok.
16.09.2023. Bieruń. Kolejny raz BOSiR i członkowie ALTZ zorganizowali Mistrzostwa Bierunia w Tenisie Ziemnym Amatorów. W szranki stanęli tenisiści z Bierunia i okolicznych miejscowości. Pogoda dopisała, emocje sportowe również. Po kilku godzinach gry zostali wyłonieni półfinaliści. Los sprawił, że powtórzyły się pary półfinałowe: Słociński Jerzy - Kula Wojciech oraz Stuchlik Patryk - Horst Patryk. Finał był również powtórką z zeszłego roku i ponownie zwyciężył Patryk Stuchlik, który pokonał Wojtka Kulę 5:7 7:5 12:10 i tym samym obronił tytuł. Trzecie miejsce zajął Patryk Horst a czwarte Jerzy Słociński.
02.07.2023. Bieruń. Zgodnie z kalendarzem turniejów tenisowych i wcześniejszymi zapowiedziami - niedziela drugiego lipca to termin, w którym rozegrano turniej deblowy ze zmiennym partnerem Nr 2/23. Jak zwykle organizatorami są niezmiennie BOSiR i członkowie ALTZ. W turnieju wzięło udział 12 zawodników amatorów. Rozegrano łącznie 4 rundy w różnej konfiguracji zawodników. Każdy rozegrał po 48 gemów. Najwięcej zwycięskich gemów "ugrał" Feliks Dembkowski - 35. Na drugim miejscu z 33 wygranymi gemami uplasował się Sławomir Janosz. 31 wygranych gemów i trzecie miejsce zajął Adam Łukaszek. Tuż za podium z 29 wygranymi gemami znalazł się Jerzy Słociński - pomysłodawca turnieju ze zmiennym partnerem. Pogoda jak to już tradycja każe była wyśmienita do rozgrywek tenisowych. Turniej Nr 3 już w pierwszą niedzielę sierpnia tj. 06.08.2023.
04.06.2023. Bieruń. BOSiR i członkowie ALTZ zorganizowali kolejny w tym sezonie Turniej Deblowy dla amatorów tenisa. Tym razem była to formuła gry deblowej ze zmiennym partnerem. Każdy zawodników musiał rozegrać 48 gemów. Każdy wygrany gem był zaliczany na indywidualne konto zawodnika. Po pięciu godzinach gry wyłoniono zwycięzcę. Został nim Henryk Siemianowski zdobywca 34 gemów. Drugie miejsce z 28 wygranymi gemami zajął Dariusz Kucz. Na podium uplasował się jeszcze Jan Mąka - zdobywca 26 gemów. Następne miejsca zajęli: Edward Rosa i Jerzy Gosztyła oraz Stanisław Czarnynoga. I tym razem pogoda była wymarzona do gry na kortach. Następny turniej w tej formule jest zaplanowany na pierwszą niedzielę lipca (02.07.2023)
14.05.2023. Bieruń. Tradycją się już stało, że BOSiR i członkowie ALTZ organizują turnieje deblowe dla amatorów tenisa, których suma lat wynosi minimum 120 lat. W tym roku do rywalizacji stanęło 12 zawodników spełniających te kryteria. Organizator rozstawił dwie najmocniejsze pary, które jak się okazało spotkały się w finale. Turniej rozgrywano do dwóch wygranych setów (set do czterech wygranych gemów), w dwóch grupach. Po rozegraniu meczów grupowych, wyłoniono pary półfinałowe. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Andrzej Róg/Edward Rosa pokonując 4/0 4/2 parę Grzegorz Kłaput/Wiesław Bogacz. Finał był zacięty i rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w super-tiebreaku. Wynikiem 2/4 4/1 10/3 zwyciężyli Jerzy Słociński/Feliks Dembkowski. Drugie miejsce zajęli Henryk Siemianowski/Krzysztof Błasiak. Jak zwykle do tej pory organizatorzy mają szczęście do pięknej pogody. Tak było i tym razem.
30.04.2023. Bieruń. W ostatnią niedzielę kwietnia zaplanowaliśmy Otwarcie Sezonu 2023 na kortach w Bieruniu. Z tej okazji rozegraliśmy Deblowy Turniej Losowanych Par. Organizatorami turnieju był BOSiR i członkowie ALTZ. 12 zawodników przydzielono do dwóch koszyków, a następnie rozlosowano 6 par deblowych, które rywalizowały prawie przez 6 godzin. Rozegrano 15 pojedynków bardzo zaciętych, wyrównanych. Aż pięć pojedynków roztrzygało się w tie-breakach, a kolejne 5 kończło się wynikiem 6/4 lub 7/5. Dwie pary wygrały po 4 pojedynki, kolejne dwie pary po 3 pojedynki. O kolejności na podium decydowały więc gemy. I miejsce zdobyli Sławek Janosz i Stasiu Czarnynoga. II miejsce - Darek Kucz i Adam Łukaszek. III - Henryk Siemianowski i Jerzy Gosztyła. IV - Jerzy Słociński i Wiesław Bogacz. V - Edward Rosa/Andrzej Róg. VI - Zdzisłąw Gruba/Grzegorz Kłaput.
11.12.2022 r. Lubin KGHM. Koledzy z Lubina ponowili zaproszenie na Turniej Barbórkowy. Tym razem Oddział SITG Mysłowice reprezentowało 5 zawodników: Jerzy Słociński, Feliks Dembkowski, Henryk Siemianowski, Darek Kucz i Krzysztof Błasiak. Felek i Jurek powtórzyli wyniki z ubiegłego roku docierając do ćwierćfinałów. W finale spotkali się ci sami zawodnicy (Mariusz PATER i Mateusz KIERYK), z tą różnicą, że zamienili się miejscami. O wysokim poziomie turnieju świadczy to, że zwycięzca turnieju MATEUSZ KIERYK - tydzień później został Mistrzem Polski Amatorów w kategorii +40
26.09.2022 r. W meczu o III miejsce, który rozegrano 26.09. zmierzyli się zeszłoroczny zwycięzca Mistrzostw i zdobywca 3 miejsca z zeszłego roku. Ostatnie miejsce na podium zdobył Krzysztof Błasiak z Chełmka, który popełnił mniej błędów i dysponował fantastycznym jednoręcznym bekhendem. Pojedynek zakończył się wynikiem 6:1 6:3. Jerzy Słociński spadł o jedno oczko w stosunku do wyniku z zeszłego roku. Podsumowując Mistrzostwa - Patryk nowym Mistrzem, Wojtek zachował drugie miejsce tak jak w roku 2021, a Krzysiek i Jurek ciut gorzej, ale w czołówce.
18.09.2022 r. Bieruń. Kolejne Mistrzostwa Bierunia Amatorów w Tenisie Ziemnym organizowane przez BOSiR i Amatorską Ligę Tenisa Ziemnego w Bieruniu. Jak co roku do rywalizacji przystąpili tenisiści z okolicznych miejscowości. Oprócz miejscowych amatorów żółtej piłeczki byli zawodnicy z Tychów, Oświęcimia, Kobióra, Chełmka i Frydka. Pogoda pozwoliła rozegrać mecze do fazy półfinałów. Mecz finałowy i o trzecie miejsce zostaną rozegrane w ciągu najbliższego tygodnia. Okazałe Puchary ufundowane przez BOSiR czekają więc na swoich zdobywców.
10.09.2022 r. Nowy Jork. IGA w pięknym stylu zdobywa Mistrzostwo US OPEN. Jest to jej trzeci tytuł wielkoszlemowy. Drugi w tym roku. Siódmy zwycięski turniej w 2022 r. W finale pokonała Ons Jabeur 6:2 7:6 (5).
WIELKIE GRATULACJE !!!!
Widzimy się w Ostrawie....
10.09.2022. Pszczyna. Na kortach w Pszczyńskim Centrum Rekreacji rozegrano Turniej Deblowy o Puchar Wójta Gminy Bojszowy. Pomysłodawcą turnieju był kolega Marek Kumor, który zadbał o podniebienia zawodników. Kolega Jurek Słociński zadbał o organizację i sprawny przebieg rozgrywek. Początkowo mieliśmy grać na kortach w Bieruniu, ale prognozy pogody zmusiły nas do zapewnienia komfortu "suchości" czyli gry na hali. W rozgrywkach finałowych wzięło udział 8 zawodników czyli 4 pary. W finałowym pojedynku lepszymi okazali się młodsi - czyli Sławek Janosz/Wojtek Kula, zwyciężając w dwóch setach 7:5 6:3 parę Jurek Słociński/Felek Dembkowski. Trzecie miejsce zajęli Darek Kucz/Adam Łukaszek.
27.08.2022 r. Bieruń. Formuła turnieju deblowego ze zmiennym partnerem sprawdziła się w zeszłym roku, w związku z tym XI Memoriał rozegraliśmy też w tej formule. Udział zgłosiło 16 kolegów i przyjaciół Michała i Janka. Pogoda jak zwykle była wymarzona na tenisowe zmagania. Po trzech rundach (zaplanowane były cztery), ze względu na wysokie temperatury postanowiliśmy rozegrać rundę finałową, w której udział wzięło 4 zawodników z największą liczbą wygranych gemów. Po 27 wygranych gemów mieli na koncie Sławek Janosz i Felek Dembkowski. Jurek Słociński wygrał 24 gemy i Jurek Gosztyła 23.
27.08.2022 r. Bieruń. Po zakończeniu X Memoriału w zeszłym roku ustaliliśmy z Dominikiem Gawęckim, że XI Memoriał zorganizujemy i rozegramy w Bieruniu. Tym sposobem zamknęliśmy pewien cykl, ponieważ pierwszy Memoriał odbył się właśnie w Bieruniu. Następnych dziewięć edycji odbyło się już w Krynicy. Całą organizacją zajął się kol. Jurek Słociński. Tradycyjnie dla wszystkich uczestników Memoriału były pamiątkowe koszulki (w tym roku - granatowe) z wizerunkiem Michała w wyskoku. Na początku rozgrywek minutą ciszy uczciliśmy pamięć Michała i Janka, dla których spotykamy się co roku o tej porze. Następnie połączyliśmy się na "wideo" z Dominikiem aby przekazać mu pozdrowienia i gotowość do sportowej walki.
Następne

Przygotowania do oficjalnego otwarcia Sezonu 2024 na kortach w Bieruniu trwają. Na dzień 09 kwietnia są już gotowe do gry oba korty. W tym roku najbardziej zaangażowani w przygotowanie obiektu byli: Grzesiek, Darek, Sławek, Feliks, Edward i Jurek (ten duży). Podziękowania dla nich !!!UWAGA - SEZON 2024 !!!

Członkowie ALTZ  -  zapisy i wpłaty do Ligii Tenisowej - od 22 kwietnia do 31 maja  !!! 

KARTY ZGŁOSZENIOWE przyjmuje : J.SŁOCIŃSKI  (proszę o kontakt telefoniczny). Karty zgłoszeniowe ALTZ 2024 dostępne będą w gablocie na kortach lub można wydrukować ze strony (link).

Wpłaty proszę wykonać tylko przelewem bankowym !!!

Dane do przelewu:

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Rynek 14

43-150 Bieruń

NOWY  nr konta: 95 1050 1399 1000 0090 3289 7655

Tytułem:       imię i nazwisko - WPISOWE ALTZ 2024


UWAGA

opłata startowa wynosi 200 zł  !!!

Karta zgłoszeniowa - pobierz »

Zgoda rodziców »