tenisbierun.pl
kategoria

XIII Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Sekretarza Generalnego SITG. Bytom 2011

kategoria: turniej

W turnieju wystąpiło 6 drużyn z Bytomia (gospodarze), Rybnika, Rudy Śląskiej, Lublina, Mysłowic i Zarządu Głównego SITG. Każda drużyna składała się z 4-5 zawodników, członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, którzy ukończyli 40 lat (minimum). Turniej był rozgrywany drużynowo, każdy z każdym. W każdym meczu grano 3 sety, przy czym jeden zawodnik mógł wystąpić w meczu dwa razy (tj.  w dwóch setach) ale ta sama para mogła wystąpić tylko jeden raz. Nasza drużyna rozgromiła wszystkich przeciwników w stosunku 3:0 nie pozostawiając wątpliwości kto jest najlepszy wśród tenisowej braci górniczej. Tym sposobem już po raz drugi z rzędu Puchar Sekretarza Generalnego SITG został wywalczony przez Oddz. Mysłowic. W zeszłym roku wygraliśmy w Lublinie.

W pierwszym dniu rozgrywek pogoda była dla nas łaskawa i udało się rozegrać 12 meczy (tj. 36 setów) na otwartych kortach klubu Górnik Bytom. W niedzielę trzy ostatnie mecze zmuszeni byliśmy rozgrywać już na hali.

W 2012 roku to my będziemy gospodarzami turnieju i celem jest zdobycie Pucharu na własność !!! Warunkiem są trzy kolejne zwycięstwa.

Przygotowania do oficjalnego otwarcia Sezonu 2024 na kortach w Bieruniu trwają. Na dzień 09 kwietnia są już gotowe do gry oba korty. W tym roku najbardziej zaangażowani w przygotowanie obiektu byli: Grzesiek, Darek, Sławek, Feliks, Edward i Jurek (ten duży). Podziękowania dla nich !!!