tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria
11.03.2020. Szanowni Państwo,

Z przykrością informuję, iż ze względu na narastające zagrożenie epidemiologiczne i w trosce o bezpieczeństwo publiczne podjąłem decyzję o zamknięciu wszystkich obiektów sportowych zarządzanych przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji od dnia 11.03.2020 r. do odwołania ‼️

Równocześnie odwołuję wszystkie spotkania i imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane lub współorganizowane przez BOSiR Bieruń.

Z poważaniem
Dyrektor BOSiR
Michał Żerdka
08.03.2019 r. Bieruń. Jak zwykle - pierwszy kort (w powiecie, na Śląsku a może i w Polsce) o nawierzchni ceglanej jest przygotowany do gry - u nas w Bieruniu. Wystarczyło kilka dni ładnej pogody i "stare wygi" głodne tenisa chwyciły za grabie, łopaty i walec. Zostały ułożone plastikowe linie, uwalcowany kort i podsypany nową mączką, której zapasy zostały z zeszłego sezonu. Jeszcze trochę powalcować i będzie można grać.
W dniu 19 listopada dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nagle, niespodziewanie zmarł w wieku 60 lat nasz kolega, przyjaciel, partner z kortów - Staszek Garbus.
Wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia - żonie, córkom i bliskim składają koledzy i przyjaciele teniśiści z Bierunia.
Pogrzeb odbędzie się w piątek 23.11.2018 r. w Oświęcimiu, na Cmentarzu Komunalnym, ul. Wiklinowa 5.
O godzinie 11.30 Różaniec w Kaplicy
o godzinie 12.30 Msza
07.04.2018. Jak zwykle członkowie ALTZ Bieruń jako pierwsi są gotowi do gry na otwartych kortach ziemnych. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi zostały wyrównane i ułożone plastikowe linie na korcie nr 2. Następnie walcowanie i przygotowanie nawierzchni, uzupełnienie ceglanej mączki, kolejne walcowanie, założenie siatki.
Podziękowania dla tych, którzy poświęcają swój czas na przygotowanie kortów (Tadek, Heniek, Staszek, Andrzej, Zdzisław, Janusz )
W następnym tygodniu zostanie dowieziona nowa partia mączki ceglanej. Prosimy pozostałych członków ALTZ do włączenia się w przygotowanie kortu nr 1 !!!
Z głębokim smutkiem żegnamy naszego kolegę z kortów Waldemara Orpika. Dzisiaj tj. 25.09.2017 roku w wieku 76 lat, po ciężkiej i długiej chorobie zmarł nasz kolega, instruktor i nauczyciel gry w tenisa wielu osób z Bierunia.
Wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia - rodzinie i bliskim składają koledzy i przyjaciele teniśiści z Bierunia
Pogrzeb odbędzie się w piątek 29.09.2017.
O godzinie 13.00 Msza w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu ul. Warszawska 295.
Po mszy nastąpi przewiezienie i złożenie urny z prochami na cmentarzu w Świerczyńcu.
27.04.2015. BOSiR zakupił nowe wzmocnione siatki na oba korty. Aby otwarcie sezonu tenisowego jakie planujemy na dzień 1 maja było estetyczne i efektowne, kolega Tadeusz Kiełbaśnik sam zabrał się do ich założenia. Korty wyglądają teraz jak nowe !!!
Dziękujemy Tadziu
10 marca 2015 pogoda była na tyle łaskawa, że członkowie ALTZ w Bieruniu zakasali rękawy i chwycili się za przygotowywanie kortów do nowego sezonu. Mączka, łopaty, walec i w ciągu kilku godzin kort nr 2 był gotowy. Podziękowania dla Tadka, Andrzeja, Tomka, Stefana i innych.
Życzenia radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich członków ALTZ i BLK oraz sympatyków tenisa w Bieruniu.
Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wiary, nadziei i miłości a spotkania w gronie najbliższych upływają w miłym, wiosennym nastroju.
A świąteczne przysmaki niech nie mają wpływu na wiosenną formę tenisową :)
22.03.2014. W piękną słoneczną sobotę stawiło się na wezwanie do pracy 8 członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego aby przygotować korty do sezonu. W ruch poszły grabie, łopaty, taczki, walec i siatki. Trzeba było poprawić, wyprostować plastikiowe linie, wygrabić jesienne pozostałości i wymrożone kamienie, wyplewić trawę, podsypać nową mączkę i walcować, i siatkować
Grupa tenisowych zapaleńców z ALTZ już pod koniec lutego przygotowała kort nr 2 do gry. Tym samym SEZON 2014 nieoficjalnie w Bieruniu został rozpoczęty.
Podziękowanie dla kolegów Tadka Kiełbaśnika i Staszka Stawowczyka za pomoc przy rozładowaniu i magazynowaniu nowej mączki na korty. W dniu 18 lipca została przywieziona nowa mączka (1,5 tony, workowana). Tylko oni byli dostępni i chętnie się zgodzili do ciężkiej pracy.
Kolejne podziękowanie dla Tadka Bąka, który wykonał nowe podpórki do siatki rozdzielającej korty oraz długo oczekiwane wieszaki na siatki (4 szt.). Są naprawdę ekstra. Już zamontowane, po dwa na każdym korcie.
Nie odstrasza ich temperatura kilku stopni powyżej zera i szron na mączce
Tego jeszcze nie było !!! 1 stycznia 2012, w samo południe
W dniu 18.08.2011 r. monterzy firmy XENON Zdzisław Żołneczko z Bierunia ostatecznie podłączyli wszystkie reflektory (metalohalogeny)do oświetlenia obu kortów !!!
Dalszy ciąg prac przy montażu słupów oświetleniowych. W piątek 13.06. po południu i w sobotę 14.06. od godziny 9.00 trzeba wykopać rowki, w których będą położone kable elektryczne. Proszę o zabranie sztychówek i kilofów. Będą potrzebne !!!
W sobotę 4 czerwca o godz. 9.00 ponownie planujemy czyszczenie i malowanie słupów oświetleniowych na korty !!! (28.05.2011 - pogoda pokrzyżowała nam plany !)
W sobotę 16 kwietnia przywozimy cztery słupy oświetleniowe i osiem lamp (matalo-halogeny) do profesjonalnego oświetlenia kortów.
WAŻNE !!! Dostawa nowej mączki (3 tony w workach) na korty będzie w dniu 23 marca tj. w środę ok. godz. 14.00 !!!
Najbardziej wytęsknieni ceglanej mączki członkowie naszej sekcji rozegrali pierwszy mecz na otwartym korcie.
Niebawem po raz kolejny ruszy liga tenisowa w Bieruniu. Zawodników prosimy o rozpoczęcie przygotowań na nadchodzący sezon.

WAŻNA INFORMACJA !!!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym od dnia 11 marca do odwołania, zamknięte są wszystkie obiekty sportowe - w tym KORTY TENISOWE, zarządzane przez BOSiR.
Odwołane są również wszystkie imprezy sportowo-rekreacyjne.


UWAGA

Członkowie ALTZ i BLK

BOSiR w Bieruniu informuje, że zgodnie z Regulaminem (§ 3) osoby, które nie dostarczą i nie uregulują opłaty startowej w terminie do

30 KWIETNIA 2020 r.

Nie zostaną dopuszczeni do gry !!!!!!

Opłatę startową (wpłata jednorazowa) i kartę zgłoszeniową na rok 2020 należy dostarczyć do biura BOSiR ul. Warszawska 270 (II piętro) w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia br.

CENNIK:

Cena normalna : 150 zł (do 30 kwietnia). Po tym terminie 200 zł.

"Bieruńska Karta Rodzina 3+ : 75 zł (normalna); 50 zł (ulgowa)

Juniorzy + Seniorzy (Karta Aktywni Seniorzy 60+):  100 zł

UWAGA

po 30 kwietnia opłata startowa wynosi 200 zł  !!!


Karta zgłoszeniowa - nowy wzór »UWAGA  !!!

członkowie ALTZ

Tabele ligowe w Sezonie 2020  - pierwszej  rundy - będą zamieszczone na stronie na początku maja.


Relacje z ostatnich turniejów w AKTUALNOŚCIACH.

NOWE Zdjęcia w GALERII   
również na stronie BOSiR