tenisbierun.pl

Aktualności

kategoria
03.03.2022 r. Smutna wiadomość dla nas tenisistów. Dzisiaj w nocy odszedł od nas TADEUSZ KIEŁBAŚNIK. Przegrał niestety ostatni gem, ostatni mecz z chorobą. Wszyscy mu kibicowaliśmy i trzymaliśmy kciuki - że da radę, że wróci na korty, które były jego "drugim domem". Jeszcze trzy tygodnie temu 11.02. napisał do nas: " Cześć. Jestem w Tychach. Opiekę mam tu dobrą. Dzięki wszystkim za wsparcie. Pozdrawiam" To było jego ostatnie pozdrowienie. Będzie nam Ciebie Tadziu brakowało. Twoich zagrań, Twojego sędziowania, Twojej obecności na kortach, Twojego zaangażowania w przygotowaniu kortów, w organizacji turniejów....
Pogrzeb odbędzie się w sobotę 05.03.2022 r. w Bieruniu Nowym
27.03.2021 r. Kilka ciepłych, słonecznych marcowych dni, dostawa nowej mączki i "stara" ekipa na którą zawsze można liczyć. Kilka godzin pracy i korty ziemne w Bieruniu prawie gotowe. Kwiecień niestety był deszczowy i zimny. Dopiero pod koniec kwietnia pogoda pozwoliła na kolejne walcowanie i pierwsze sparingi. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania kortów na nowy sezon. Linie równo ułożone, mączka wysypana, korty wywalcowane, słupki na siatkę rozdzielające korty odnowione. Tylko pogoda i gramy...
08.11.2020 r. Krynica Górska. Smutna wiadomość dla naszej tenisowej społeczności dotarła z Krynicy. W wieku 62 lat zmarł nasz przyjaciel i kolega z kortów i stoków narciarskich - Janek Gawęcki. Nie dał rady wirusowi. Lekarze walczyli do końca, ale stan się pogorszył. Dzisiaj rano Janek odszedł do Pana. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty. Razem z żoną Małgosią i synem Dominikiem gościli nas co roku w swojej "Gawęckówce". Jeszcze dwa i pół miesiąca temu walczyliśmy w upale na kortach w Muszynie, rozgrywając IX Memoriał Michała. Janek razem z Remikiem stanęli na drugim stopniu podium.
Szczre wyrazy współczucia kierujemy do wszystkich z jego rodziny i bliskich.
Janku na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.
04.05.2020. Bieruń. Pierwsze prace przy kortach ruszyły już na początku marca. Potem pandemia i pogoda wstrzymały przygotowania. Ale przed 04 maja było już wszystko gotowe na 100 %. Nowa mączka wymieszana z glinką, ułożone równo linie, walcowanie, odchwaszczanie, malowanie ławek, słupków, prace porządkowe i wreszcie zawieszenie siatek. Podziękowania dla kolegów, którzy angażowali swój czas i energię w przygotowania naszych kortów (Tadek K, Stefan, Heniu, Zdzichu, Sławek, Jurek, Czesiu, Stasiu, Tadek B. i Tomek).
Liga rusza od 11 maja.
27.04.2020 r. Bieruń. Polski Związek Tenisowy przekazał aktualizację informacji - prosto od minister sportu. W przypadku TENISA, graczy AMATORÓW - na korcie mogą przebywać 4 osoby/kort.
Czyli możemy grać deble - ale z zachowaniem zasad obowiązujących w czasie pandemii COVID-19 !!!
26.05.2020. Bieruń. Od 4 maja wracamy na korty !!! W związku z otwarciem kortów tenisowych - niezbędne jest zachowanie wymogów sanitarno - epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektów w obecnej sytuacji. Poniżej kilka procedur obowiązujących w klubach tenisowych podczas pandemii COVID-19:
1. w przypadku AMATORÓW - na korcie mogą przebywać cztery osoby - czyli MOŻEMY GRAĆ DEBLE !!!
2. wzajemne przestrzeganie odległości między zawodnikami; w przerwach min. 2 m; podczas gry 5 m
3. konieczna rezygnacja z procedury " podawania sobie ręki" po grze. Wystarczy skinienie głową.
4. rekomendacja do systematycznego odkażania rąk
5. należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 m.
6. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.
11.03.2020. Szanowni Państwo,

Z przykrością informuję, iż ze względu na narastające zagrożenie epidemiologiczne i w trosce o bezpieczeństwo publiczne podjąłem decyzję o zamknięciu wszystkich obiektów sportowych zarządzanych przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji od dnia 11.03.2020 r. do odwołania ‼️

Równocześnie odwołuję wszystkie spotkania i imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane lub współorganizowane przez BOSiR Bieruń.

Z poważaniem
Dyrektor BOSiR
Michał Żerdka
08.03.2019 r. Bieruń. Jak zwykle - pierwszy kort (w powiecie, na Śląsku a może i w Polsce) o nawierzchni ceglanej jest przygotowany do gry - u nas w Bieruniu. Wystarczyło kilka dni ładnej pogody i "stare wygi" głodne tenisa chwyciły za grabie, łopaty i walec. Zostały ułożone plastikowe linie, uwalcowany kort i podsypany nową mączką, której zapasy zostały z zeszłego sezonu. Jeszcze trochę powalcować i będzie można grać.
W dniu 19 listopada dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nagle, niespodziewanie zmarł w wieku 60 lat nasz kolega, przyjaciel, partner z kortów - Staszek Garbus.
Wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia - żonie, córkom i bliskim składają koledzy i przyjaciele teniśiści z Bierunia.
Pogrzeb odbędzie się w piątek 23.11.2018 r. w Oświęcimiu, na Cmentarzu Komunalnym, ul. Wiklinowa 5.
O godzinie 11.30 Różaniec w Kaplicy
o godzinie 12.30 Msza
07.04.2018. Jak zwykle członkowie ALTZ Bieruń jako pierwsi są gotowi do gry na otwartych kortach ziemnych. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi zostały wyrównane i ułożone plastikowe linie na korcie nr 2. Następnie walcowanie i przygotowanie nawierzchni, uzupełnienie ceglanej mączki, kolejne walcowanie, założenie siatki.
Podziękowania dla tych, którzy poświęcają swój czas na przygotowanie kortów (Tadek, Heniek, Staszek, Andrzej, Zdzisław, Janusz )
W następnym tygodniu zostanie dowieziona nowa partia mączki ceglanej. Prosimy pozostałych członków ALTZ do włączenia się w przygotowanie kortu nr 1 !!!
Z głębokim smutkiem żegnamy naszego kolegę z kortów Waldemara Orpika. Dzisiaj tj. 25.09.2017 roku w wieku 76 lat, po ciężkiej i długiej chorobie zmarł nasz kolega, instruktor i nauczyciel gry w tenisa wielu osób z Bierunia.
Wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia - rodzinie i bliskim składają koledzy i przyjaciele teniśiści z Bierunia
Pogrzeb odbędzie się w piątek 29.09.2017.
O godzinie 13.00 Msza w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu ul. Warszawska 295.
Po mszy nastąpi przewiezienie i złożenie urny z prochami na cmentarzu w Świerczyńcu.
27.04.2015. BOSiR zakupił nowe wzmocnione siatki na oba korty. Aby otwarcie sezonu tenisowego jakie planujemy na dzień 1 maja było estetyczne i efektowne, kolega Tadeusz Kiełbaśnik sam zabrał się do ich założenia. Korty wyglądają teraz jak nowe !!!
Dziękujemy Tadziu
10 marca 2015 pogoda była na tyle łaskawa, że członkowie ALTZ w Bieruniu zakasali rękawy i chwycili się za przygotowywanie kortów do nowego sezonu. Mączka, łopaty, walec i w ciągu kilku godzin kort nr 2 był gotowy. Podziękowania dla Tadka, Andrzeja, Tomka, Stefana i innych.
Życzenia radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich członków ALTZ i BLK oraz sympatyków tenisa w Bieruniu.
Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wiary, nadziei i miłości a spotkania w gronie najbliższych upływają w miłym, wiosennym nastroju.
A świąteczne przysmaki niech nie mają wpływu na wiosenną formę tenisową :)
22.03.2014. W piękną słoneczną sobotę stawiło się na wezwanie do pracy 8 członków Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego aby przygotować korty do sezonu. W ruch poszły grabie, łopaty, taczki, walec i siatki. Trzeba było poprawić, wyprostować plastikiowe linie, wygrabić jesienne pozostałości i wymrożone kamienie, wyplewić trawę, podsypać nową mączkę i walcować, i siatkować
Grupa tenisowych zapaleńców z ALTZ już pod koniec lutego przygotowała kort nr 2 do gry. Tym samym SEZON 2014 nieoficjalnie w Bieruniu został rozpoczęty.
Podziękowanie dla kolegów Tadka Kiełbaśnika i Staszka Stawowczyka za pomoc przy rozładowaniu i magazynowaniu nowej mączki na korty. W dniu 18 lipca została przywieziona nowa mączka (1,5 tony, workowana). Tylko oni byli dostępni i chętnie się zgodzili do ciężkiej pracy.
Kolejne podziękowanie dla Tadka Bąka, który wykonał nowe podpórki do siatki rozdzielającej korty oraz długo oczekiwane wieszaki na siatki (4 szt.). Są naprawdę ekstra. Już zamontowane, po dwa na każdym korcie.
Nie odstrasza ich temperatura kilku stopni powyżej zera i szron na mączce
Tego jeszcze nie było !!! 1 stycznia 2012, w samo południe
W dniu 18.08.2011 r. monterzy firmy XENON Zdzisław Żołneczko z Bierunia ostatecznie podłączyli wszystkie reflektory (metalohalogeny)do oświetlenia obu kortów !!!
Następne

NASTĘPNY TURNIEJ DEBLOWY - ze zmiennym partnerem Nr 1
w sobotę 14.05. o godz. 9.00 rozegramy pierwszy z cyklu Deblowy Turniej ze zmiennym Partnerem
Zgłoszenia do czwartku 12.05. (kol. J.Słociński)
Losowanie grup w piątek 13.05.

UWAGA TENISIŚCI

TURNIEJ MASTERS - ze zmiennym partnerem
Po rozegraniu cyklu 5 turniejów deblowych ze zmiennym partnerem - zostało wyłonionych ośmiu zawodników z największą liczbą wygranych gemów, którzy rozegrają turniej MASTERS.

Ze względów pogodowych i organizacyjnych - TURNIEJ MASTERS rozegramy na wiosnę 2022 r. ( na początku maja)

UWAGA - SEZON 2022 !!!

Członkowie ALTZ  -  zapisy i wpłaty do Ligii Tenisowej - od 01 kwietnia do 30 kwietnia  !!! 

KARTY ZGŁOSZENIOWE przyjmuje : J.SŁOCIŃSKI  (proszę o kontakt telefoniczny). Karty zgłoszeniowe ALTZ 2022 dostępne będą w gablocie na kortach lub można wydrukować ze strony (link).

Wpłaty proszę wykonać tylko przelewem bankowym !!!

Dane do przelewu:

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Rynek 14

43-150 Bieruń

nr konta: 45 8435 0004 0000 0003 6966 0001

Tytułem:       imię i nazwisko - WPISOWE ALTZ 2022

BOSiR w Bieruniu informuje, że zgodnie z Regulaminem (§ 3) osoby, które nie dostarczą i nie uregulują opłaty startowej w terminie do

30.04.2022 r.     Nie zostaną dopuszczeni do gry !!!!!!

CENNIK:

Cena normalna : 200 zł 

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Bierunia z dn 26.01.2022 r. w 2022 r. nie stosuje się zniżek dla młodzieży i seniorów.


UWAGA

opłata startowa wynosi 200 zł  !!!

Karta zgłoszeniowa - nowy wzór »

Zgoda rodziców »